Forklift Modellerimiz

Fabrikamız

Akhisar Organize Sanayi Bölgesi 3.Cadde No:01

P.K.: 45230

Akhisar / Manisa

Tiger

SANICA yeni nesil elektrikli yeri üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri olarak Manisa’nın Akhisar ilçesinde son teknolojiyi kullanarak yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerle üretilmektedir.

Yerli üretimini yaptığımız ergonomik kullanımlı forkliftlerimiz, İtalyan ve İspanyol mühendisler ile ortak çalışma sonucunda elektronik (motor kontrol üniteleri vs.) aksamları İtalyan SME firmasından temin edilen, bir çok bilinen tanınmış marka ile, aynı özelliklere sahip joystick kontrol sistemli, 1.6 tondan 2 tona kadar ister 3, ister 4 tekerli, 2 tondan 4 tona kadar, 3300mm’den 7000mm’ye kadar kaldırma asansörleri bulunan çok özellikli, çevreye duyarlı yeni nesil elektrikli forklifttir.

Ergonomi:

Yüksek tonajlı forkliftler ile aynı ölçülerde kabin. Joystick ve finger seçenekleri. Emniyet kemerli, ağırlık ve yükseklik ayarlı ergonomik
operatör koltuğu

Verimlilik:

Kömürsüz AC Sistem yürüyüş motorları 80V / 2×10 kW Kömürsüz AC Sistem pompa motoru 80V / 24 kW

Güvenlik

Sanica forkliftleri üretirken, ayağı gazdan çekince yavaşlayan regenerative sistem gibi pek çok güvenlik unsurunu göz önüne aldık.. 

Viraj Emniyeti

Virajda yükleme yaparken veya çalışırken güvenli sürüş modu

Asansör Güvenlik Modu

Asansör 2’nci kademede iken güvenli sürüş modu

Geri Kaymaz

Sanica Forklifler rampada kayma önleyici sistem ile donatılmıştır

Konteynerda Asansör

Konteyner içerisinde çalışabilen asansör sistemi

Yürüyüş

Ergonomik operatör kabini ile konforlu sürüş sağlanmıştır. Ayarlanabilir direksiyon ve koltuk ile operatörün seçimine uygun kullanım, rahat ve dinlendirici çalışma sağlar. Kolay kullanımlı joystick hassas ve ergonomiktir. Hidrolik direksiyon seri ve kolay kullanıma katkı sunar. Sürüş esnasında ses seviyesi DIN 12053<65 dB standardına uygundur.

Kontrol

Frekans kontrollü elektronik sistem ile hassas kullanım, arıza kontrolü, güvenli sürüş amaçlanmıştır. Çok fonksiyonlu kart sistemi ile tamamen çalışma koşullarına göre kullanım imkanı sağlanmıştır. Bakım takibi, arıza uyarı bildirimleri ile forkliftin daha verimli ve uzun ömürlü, çalışması hedeflenmiştir.

AC Motor ve Teknolojisi

Yürüyüş ve pompa motorları, kömürsüz AC Sistem ile en zor koşullarda çalıştırılabilmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca bu sayede motor bakım periyotları uzatılarak kullanım maliyetlerinin düşmesi sağlanmıştır.

Direksiyon Aksı

Dar alanlarda çalışabilmeye olanak sağlayan akslar, depo içi alanınızı doğru ve maksimum seviyede kullanmanıza katkı sunar.

Asansör

Geniş görüş alanına sahip; 2 kademeli (Dublex), 2 kademeli serbest kaldırmalı (Dublex Full Free), 3 kademeli (Triplex Full Free) asansör seçenekleri mevcuttur. Asansör yüklü halde 2. kademede yürüyüş yapıldığında güvenli sürüş modu devreye girer

Frenler

Multidisk Sistem Fren Sistemi uzun ömürlü kullanım sağlar. Sistem sürekli yağlanma yapabilen frenlere sahiptir. Regenerative fren sistemi ile maksimum güvenlik hedeflenmiştir

Şase

Özel tasarım şase sağlam ve dayanıklı maddeler kullanılarak imal edilmiş, gerek forklift ömrü gerek operatör güvenliği maksimum seviyeye ulaşmıştır.

Vites

Kolay kullanımlı joystick üzerinde yön veren sistem ile seri hareket imkanı sağlanmıştır.

Batarya

Elastik kablo bağlantıları kullanılan bataryalar, çalışma koşullarına uygun olarak üretilerek maksimum performans sağlanmıştır.

Hidrolik Sistem

En zor ve ağır koşullarda çalışmaya uygun tasarlanmış hidrolik sistem, güçlü pompa ve yüksek basınca dayanıklı hortum ve borularla desteklenmiştir. İstenmeyen arıza durumunda asansörün aşağı düşmesini engelleyen güvenlik valfleri ile minimum risk hedeflenmiştir.

CE Güvenlik

Bu makine tipleri CE standardına tamamen uygun olarak üretilmiştir. Bu özellikler bir bildirim olmaksızın değiştirilebilir

Sanica Elektrikli Forklift Yakıt Tüketimi

ARAÇ TİPİ

ELEKTRİKLİ

DİZEL

LPG

MARKA

SANİCA

SANİCA

DİĞER

 

 

 

 

KAPASİTE

3 TON (ÇİFT VARDİYA)

3 TON (TEK VARDİYA)

3 TON

3 TON

3 TON

3 TON

3 TON

GÜNLÜK ÇALIŞMA SAATİ

16

8

16

16

8

16

8

AYLIK ÇALIŞMA GÜNÜ

25

25

25

25

25

25

25

SAATLİK TÜKETİM

7,8 kW/h

7,8 kW/h

8,4 kW/h

3,5 lt/h

3,5 lt/h

3,8 kg/h

3,8 kg/h

YAKIT MALİYETİ

0.4152 tl/kW

0.4152 tl/kW

0.4152 tl/kW

6,50 tl/lt

 

6,50 tl/lt

 

3,48 tl/kg

3,48 tl/kg

AYLIK MASRAF

1295 ₺

648 ₺

1395 ₺

9100 ₺

4550 ₺

 ₺5289

2644 ₺